0

Neden Çocuk?

Bunu Altuğ Orgun , Pazartesi, Haziran 14, 2010 tarihinde, şuraya yazdı:
Neden ağlıyorsun çocuk? Sırf uçurtman ağaca takıldı diye, bu kadar üzülmene gerek yok. Ağlama çocuk, o senin uçurtman! Uzun bir süre takıldığı ağaçta kalacak, "ben burdayım" diyecek görenlere. Ağlama çocuk, o senin uçurtman!

Neden gülüyorsun çocuk? Eğer her şeye gülersen, seni ciddiye almazlar. Sırf etrafındakiler gülüyor diye, sen de gülmek zorunda değilsin. Gülme çocuk! Sen, sensin!

Neden üzülüyorsun çocuk? Bu yaşında kaybettiğin baban, seni daha kuvvetli kılacak. Hayata daha sıkı tutunacaksın. Çünkü babanın her zaman yanında olmayacağını, sen şimdi anladın. Üzülme çocuk! Hayat devam ediyor...

Neden bu kadar mutlusun çocuk? Sürekli mutlu görünmene gerek yok. İnsanlar senin mutlu olmandan hoşlanmayabilir. Bazı şeyleri içinde yaşamalısın, insanlar nankör, bencil, çocuk! Sevinme çocuk! Senin sevincin, insanları ağlatabilir.

Neden her zaman ümitlisin çocuk? Umutla doğan güneş, sike sike tekrar batacak. Altı ayı gece, altı ayı gündüz yaşama. Her şeye ümit bağlama, sen insansın çocuk! Düşün. Umudun aslında olmadığını düşün, çünkü yok. Umudu sen yarattın çocuk, gerektiğinde yok etmeyi de bil.

Peki neden .....

- Eeee... Yeter dayı.. Bi siktir git de hayatımızı yaşayalım.

|

0 Comments

Copyright © 2009 Asi Polis Hakkımızı sonuna dek ararız, adalet yerini bulur. Ha bu arada, temayı Laptop Geek yaptı. | FalconHive uyarladı.