0

Hesaplaşma

Bunu Altuğ Orgun , Cuma, Nisan 29, 2011 tarihinde, şuraya yazdı: ,
+ İnsanlar ölümlüyken hayat nasıldı?
- Arabalarımız havayı kirletirdi.. Sigara içerdik, et yerdik. Bu çöplükte yapamadığımız her şeyi yapardık ve hayat mükemmeldi. Çoğu zaman hiç bi şey.. Olmazdı... Tıpkı Fransız filmlerindeki gibi.. Düzüşürdük, herkes sürekli düzüşürdü!

+ Günde ortalama kaç saat çalışıyorsun?
- En azz, on üç, on dört saat.
+ O kadar parayı napıyorsun ha? Her şeyinn, ennn büyüğünü alıyorsun. Kocaman arabalar, muazzam bi villa, bi yat.. Ben üstün erkeğim diye bağıran bir sürü şey. Başka bi nedeni olamaz, o yatla açılacak boş zamanı bile bulamıyorsun. Neden daha fazlasını istiyorsun?
- Bu ülkede demokrasi var, şuan sahip olduğum neyim varsa, hepsinin, bedelini ödedim.
* Yanlış! Bu ülkede kapitalist dikta rejim var.
- Hadi canım
* Neyim varsa hepsi çalındı
- Daha çok şeye sahipsem, bu daha çok çalıştığım için olmuştur. Doğru zamanda, doğru fikirlere sahibim diye böyle olmuştur. Ayrıca, ben yalnız değilim. Aynı şanslar herkese veriliyor.
+ İşte başladık...
- Siz de çalışırsanız, benim durumuma gelebilirsiniz.
+ Sen tam bi laf ebesisin, öyle değil mi? Güneydoğu Asya'da pek çok kişi günde 13-14 saat çalışıyor, ama vilları falan yok. Ayda 30 avro kazanıyorlar. Onların da muhteşem bazı fikirleri olabilir, ama otobüse binicek parayı bile bulamıyorlar.
- Güneydoğu Asya'da doğmadığım için sizden özür dilerim.
+ Yine de ordaki hayatı yaşanabilir kılabiliriz. 1. dünya ülkeleri, milli gelirlerinin binde biriyle, 3. dünya ülkelerinin bütün dünya borçlarını silebilir, dünya daha güzel bi yer olur.
- Şöyle düşünün; bu dünya ekonomisinin sonu olur!
+ Fakir kalmalarını istiyorsunuz, böylece onlara hükmedebiliyorsunuz! Hammaddelerini yok pahasına satmalarını sağlıyorsunuz...

- Sen ne anlarsın ki?

|

0 Comments

Copyright © 2009 Asi Polis Hakkımızı sonuna dek ararız, adalet yerini bulur. Ha bu arada, temayı Laptop Geek yaptı. | FalconHive uyarladı.